2014/03/27

Motywacja

...czyli co siedzi w naszej głowie.

Noworoczne postanowienia, ktoś jeszcze o nich pamięta?  Większość ćwiczących ludzi stawia sobie nowe cele treningowe.  Natomiast  są też tacy, którzy siłowni na oczy nigdy nie widzieli, ale chcą to zmienić.

Bardzo ważna rzecz. Trzeba wziąć pod uwagę to, że stawiając sobie jakieś cele (nie ważne czy jesteśmy początkującymi czy nie), których myślą przewodnia jest poprawa wyglądu naszej sylwetki , kondycji , szybkości czy czegoś innego. Będziemy musieli poddać nasz organizm wysiłkowi  większemu, niż ten do którego przywykł.  Musimy pamiętać, że oprócz układu ruchu, krążenia czy układu oddechowego w kość dostanie też nasza psychika.  Dlatego bardzo ważnym filarem treningu jest motywacja.

Idąc na siłownie tylko po to aby „odbębnić” trening, którym mamy zapisany gdzieś na kartce i jak najszybciej wrócić do domu. Spisuje nas od razu na straty.  Nasze myśli powinny wspierać nas w naszych celach.  Zwroty typu: „potrafię”, „zrobię to”, „uda mi się” powinny siedzieć głęboko w naszej głowie długo przed rozpoczęciem trening jak i w trakcie. A po ciężkim treningu powinniśmy już myśleć o kolejnym, tak jak to robił Franco Columb –jeden z najlepszych kulturystów lat 70.

Motywować oczywiście mogą różne rzeczy.  Ulubiona muzyka, partner treningowy, życiowe motto czy wideo. Warto mieć kogoś, kto nas będzie inspirował do pracy , gwiazdy kulturystyki, fitness, mistrzowie różnych dyscyplin sportowych. Dążmy do sukcesów, które oni już osiągnęli!

motywacja

0 komentarze:

Prześlij komentarz