2014/04/23

Piękna i słoneczna Hiszpania

Marzenia z dzieciństwa.


Dawno, dawno temu, kiedy to miałem jakieś 11 lat, czytałem namiętnie najpopularniejszy w tamtych latach tygodnik dla młodzieży, Bravo Sport. Wtedy to zacząłem, kibicować Realowi Madryt, który po dzień dzisiejszy jest moim ulubionym klubem piłkarskim. Jedną z największych gwiazd i najlepszym strzelcem Realu był wówczas Hiszpan Raul Gonzalez. Z racji tego, że oczywiście był to mój nr 1 wśród piłkarzy, to szybko też stałem się kibicem Hiszpańskiej Reprezentacji w piłce kopanej... Ale dlaczego ja o tym piszę, skoro to nie piłka nożna jest tematem tego postu. A no dlatego, że nie długo trzeba było czekać, aby kraj ten, stał się największym podróżniczym marzeniem mojego dzieciństwa. Interesowało mnie wszystko, ciekawe miejsca, zabytki, kultura. Lecz najbardziej moje marzenia nakręcał, tamtejszy śródziemnomorski klimat. Pogoda, plaża, morze i słońce. 

Kilka lat później mój brat wyjechał na stałe do pracy właśnie do Hiszpanii. Co oczywiście przyczyniło się do tego, że w kolejnych latach moje marzenia spełniły się z nawiązką. Miałem okazje spędzać tam całe wakacje od połowy czerwca do końca sierpnia, trzy lata z rzędu. Zapoznałem się z tym krajem nie tylko od strony turystycznej, ale także od strony życia i pracowania tam. Poznałem wielu Hiszpanów, ich temperament i język.

Poniżej chciałbym pokazać wszystkim i jednocześnie zachęcić do odwiedzenia, kilka ciekawych i pięknych miejsc, jakie miałem okazje z fotografować będąc tam w sumie czterokrotnie w ciągu ostatnich kilku lat. 

Więc lecimy! 

Murcia
autostrada

plaza de toros

katedra Murcia

katedra MurciaMonteagudo
rio de espana

zachód słońcaAbanilla
Abanilla

AbanillaLa Manga
La MangaCampoamore
CampoamoreAlicante
zamek Alicante

palmiarnia Alicante

panorama Alicante

zamek AlicanteBenidorm
Benidorm
Osobny wpis nt.  BenidormuPoniżej jeszcze kilka zdjęć z autostrady na trasie Valencia- Alicante

wschodnie wybrzeże Hiszpanii

wschodnie wybrzeże Hiszpanii

Cullera

wschodnie wybrzeże Hiszpanii

0 komentarze:

Prześlij komentarz