2014/04/10

Red Bull Air Race Gdynia 2014

Podniebne ShowJedna z większych, jak nie największa sportowa impreza organizowana w tym roku w Polsce. Co ciekawe, jak rozmawiam, ze znajomymi z Trójmiasta to mało kto o tym wie. Więc już tylko się domyślam jaką wiedzę na temat tego wydarzenia moją ludzie z innych regionów Polski. Głośno o tym będzie prawdopodobnie dopiero przed samymi zawodami. I wtedy zajdzie się zapewne sporo ludzi, którzy będą chcieli zobaczyć to na żywo, ale zostanie im tylko telewizja, bo np. będzie już za późno, aby dostać urlop w pracy. No cóż, życie. Przejdźmy do samej imprezy.

Dla tych co nie są świadomi rangi tego wydarzenia i nie wiedzą o co w ogóle chodzi, już wyjaśniam. Red Bull Air Race jak sama nazwa mówi to wyścigi powietrzne. Filozofii dużej nie ma, pilot musi przelecieć trasę w jak najkrótszym czasie wykonując przy tym kilka ewolucji. Oczywiście wszystko to jest bardzo widowiskowe dzięki czemu przyciąga tłumy widzów. Natomiast jeśli chodzi o rangę tego Show, to napisze tylko to... najwyższa klasa światowa! Od 2003 roku impreza organizowana jest w największych, najatrakcyjniejszych miastach na świecie.

Nowy York, San Francisco, Las Vegas, Acapulco, Rio De Janeiro, Londyn, Barcelona, Abu Dabi czy Kuala Lumpur między innymi do tego grona w tym roku dołączy Gdynia.

4 komentarze:

  1. To chyba jeden z nielicznych świeżo założonych blogów, który już po tych kilku pierwszych wpisach przykuł moją uwagę. Piszesz w taki lekki sposób, że naprawdę przyjemnie się to czyta. Do tego z każdym postem miłe zaskoczenie ;) oby tak dalej! :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Miło słyszeć, dziękuję i Pozdrawiam;)

    OdpowiedzUsuń