2014/04/02

Siłownia, sposób na młodość

W zdrowym ciele... młody duch.


Siłownia, za tym słowem większość ludzi widzi "na koksowanych" mężczyzn i tony żelastwa walające się na podłodze. Oczywiście wszyscy Ci ludzie są w wielkim błędzie. Kluby sportowe, które są otwierane w co raz to większych ilościach w Polskich miastach, są klubami na miarę naszych czasów. Oferują nie tylko siłownie składające się z kilku ławek, hantli i sztang, ale również z multum różnych maszyn, bieżni, rowerków, orbitreków, itd. Do tego dochodzą sale fitness, na których na bieżąco prowadzone są zajęcia takie jak np. aerobik, step, joga, stretching i inne. Cieszyć może to, że oprócz młodych chłopaków, w siłowniach jest coraz więcej kobiet. Nikogo też już nie dziwi widok pań i panów w podeszłym wieku. 

Ale po co to wszystko? Po co Ci ludzie wyciskają z siebie siódme poty? A więc już mówię. Korzyści płynące z tego rodzaju aktywności fizycznych jest bardzo wiele.

Gdy już zaczynamy ćwiczyć, początkowo męczy nas zmęczenie, zakwasy. Ale po tym etapie powoli zaczynamy widzieć rezultaty ciężkiej pracy. Co wpływa po pierwsze na naszą psychikę. Podwyższa się nasza samoocena, co za tym idzie -pewność siebie. Stajemy się szczęśliwsi, poprawia nam się nastrój. Wysiłek fizyczny redukuję skutki stresu. A właśnie stres jest jedną z przyczyn np. bólów głowy. Regularne ćwiczenie i odpowiednie odżywianie wpływa pozytywnie na nasz organizm. Zwiększa się nasz siła, wytrzymałość i dotlenienie ciała. Zmniejsza się ryzyko raka, demencji czy osteoporozy. Oczywiście tego wszystkiego jest więcej. Ale to innym razem:)

A wygląd? To głownie dla niego ludzie odwiedzają kluby sportowe. W dzisiejszych czasach każdy chcę wyglądać dobrze. Zależnie od priorytetów jedni chcą przybrać na suchej masie mięśniowej, inni spalić tłuszcz. I właśnie dzięki siłowni staję się to realne. Ciało nabywa zgrabniejszych kształtów, skóra wygląda lepiej, więc zaczynamy wyglądać młodziej.


Manohar Aich, Mr. Universe 1952, Dwa tygodnie temu obchodził 102 urodziny.


0 komentarze:

Prześlij komentarz