2014/04/22

Święta, święta i po świętach

Tułaczka po Polskich dworcach


Dla jednych czas odpoczynku, dla innych niekoniecznie. U mnie od piątku 24 godziny bez snu, w tym 2 na siłowni, 8 w pracy i 6 za kierownicą. Przy okazji zaliczony Poznań który nie był w planach, ale cóż oznakowanie na Polskich drogach idealne nie jest. Choć w porównaniu do Czech to i tak jest miód. Niedziela od rana też za kierownicą, ale tylko 150 km więc nie było źle. I poniedziałek powrót do Gdańska, autokarem. 9 godzin drogi, a rano już do pracy. Oczywiście nie mogło zabraknąć czasu dla znajomych, z każdym trzeba było przynajmniej na chwile się zobaczyć, bo by się jeszcze po obrażali hehe. Podsumowując, święta zalatane.

Jak już wspomniałem wcześniej, powrót autokarem. Trasa Wrocław - Poznań - Gdańsk. Nie trzeba było kierować, więc była możliwość zrobienia kilku zdjęć.

Wrocław, jedno z ładniejszych i ciekawszych miast w Polsce, jak bym miał robić ranking najlepszych miast w naszym kraju, to Wrocław na pewno byłby na podium. Dzisiejsze zdjęcia robione tylko w okolicy dworca, więc na pewno nie oddadzą uroku miasta. A sam dworzec, podobno najładniejszy w kraju.


dworzec Wrocław

dworzec Wrocław
Poznań, w sumie to nigdy w nim nie byłem, zawsze tylko przejazdem. Więc na temat miasta wypowiadać się nie mogę. Ale wspomnę chociaż coś o jego dworcu. Według mnie wygląd nie jest taki najgorszy. Nowoczesny, w nocy fajnie oświetlony, prezentuję się całkiem, całkiem. Dlaczego od razu z formułowanie, że "nie taki najgorszy". A no dlatego, że jakiś czas temu, dworzec wygrał konkurs na najgorszą budowle 2013 roku. Zarówno pod względem funkcjonalności jaki i wyglądu. Trochę to śmieszne, bo nie jest to jakiś prywatny, biurowiec, gdzie inwestor może mieć zwyczajnie słaby gust. Tylko budynek, który ma być wizytówką miasta, którego projekt wybrało właśnie miasto...

PoznańGdańsk, typowo "historyczne" miasto. Tak jak całe Śródmieście taki i budynek dworca to zabytek. Poniżej jedno zdjęcie robione już w nocy, więc szału nie ma. Ale to nic, w Gdańsku mieszkam na co dzień, więc więcej, lepszej jakości zdjęć na pewno nie zabraknie w kolejnych postach... 

Gdańsk

Pierwsze efitkowe fotki Gdańska, można zobaczyć tutaj KLIK 

0 komentarze:

Prześlij komentarz