2014/05/21

Co warto zobaczyć w Gdańsku?

Niedawno w jednym z postów przedstawiałem kilka ciekawych miejsc w Trójmieście. Ostatecznie nie było tam praktycznie nic o samym Gdańsku, dlatego, postanowiłem, że dzisiaj napiszę artykuł tylko i wyłącznie o tym mieście. Mieszkam tutaj już prawie rok. Myślę, że poznałem tą mieścinę dość dobrze, jak na tak krótki okres czasu. W związku z czym chciałem podzielić się moją wiedzą jaką w tym czasie nabyłem i zdjęciami jakie miałem okazję zrobić.

 Jak w każdym mieście zazwyczaj największą atrakcją turystyczną pod względem historycznym jest rynek, w tym przypadku jest to Główne Miasto, w którego skład wchodzi trochę większa część zabytków. M. in. Złota Brama, Długi Targ, Ratusz, Bazylika Mariacka, Długie Pobrzeże wraz z Żurawiem. Co do Ratusza, turyści zazwyczaj o tym nie wiedzą, że znajduję się tam muzeum, które udostępnia zwiedzającym punkt widokowy na wieży. Z której jest świetny widok na całe Śródmieście. 

Długa
Ulica Długa


Bazylika Mariacka
Bazylika Mariacka


Ratusz Gdańsk
 Ratusz


Fontanna Neptuna
Fontanna Neptuna z Ratuszem w tle.


Góra Gradowa
Widok z Góry Gradowej.


Długie Pobrzeże
Długie Pobrzeże, na pierwszym planie z lewej strony Filharmonia Bałtycka, natomiast w planie drugim, w oddali widoczny Żuraw.


Na pewno warto też udać się pod Pomnik Poległych Stoczniowców, gdzie pod drugą bramą Stoczni ginęli pierwsi robotnicy.

Stocznia Gdańsk
Stocznia Gdańska


Dla miłośników historii II wojny światowej, punktem obowiązkowy jest oczywiście Westerplatte. Pomnik Obrońców Wybrzeża robi wrażenie, nie tylko swoimi rozmiarami, a pobliski napis przy lesie "Nigdy więcej wojny" idealnie wieńczy pamięć tego miejsca. 

Westerplatte

Widok z Westerplatte
Widok z pod Pomnika Obrońców Wybrzeża


A teraz już tak pokrótce, co warto jeszcze zobaczyć w Gdańsku:

Pachołek
Wzgórze Pachołek, z platformą widokową ponad 100 m.n.p.m

Zoo
Gdańskie ZOO

I jeszcze kilka innych ciekawych miejsc:
-Park Oliwski
-i oczywiście plaża


0 komentarze:

Prześlij komentarz