2014/05/23

Czas na CrossFit! cz.1

crossfit

Jeszcze jak 2-3 lata temu próbowałem, znaleźć w internecie jakieś informację na temat CrossFitu, to był to naprawdę spory problem. A pierwsze plany treningowe umieszczane gdzieś na forach dyskusyjnych, były bardzo proste, prawie tak jak but. Polegały na wykonywaniu dwóch ćwiczeń na zmianę, przez określoną liczbę czasu...

To jak CrossFit wygląda dzisiaj, jak ewoluował, daje do myślenia. Biorąc pod uwagę jego wielka popularność na świecie, zyskaną w tak krótkim czasie. Myślę, że spokojnie mogę dzisiaj na CF powiedzieć -nowa dyscyplina sportowa. Jest to coś, czego potrzebowała cała aktywna społeczność na świecie. W Polsce niestety jeszcze nadal jest mała ilość siłowni przystosowanych do takiej aktywności fizycznej. Zaś z drugiej strony, jak ktoś bardzo chcę, to na pewno znajdzie coś dla siebie.

Czym w ogóle jest CrossFit?

CrossFit tak samo jak Mc Donald's, Samsung czy Ikea, jest marką. Więc dla jasności, tak jak Samsung jest producentem m.in telefonów, tak CrossFit jest producentem Cross treningów., trenerów, itd. Dlatego jeszcze raz dla jasnośćci Cross Trening to rodzaj aktywności fizycznej a CF to już konkretny program treningowy. Łączy ze sobą różne dyscypliny sportowe takie jak StrongMan, podnoszenie ciężarów, trójbój siłowy i gimnastyka. Dodatkowo wiążę również treningi interwałowe, kettlebell, a nawet plyometrykę. Ta jakże wybuchowa mieszanka pozwala stwarzać przeróżne, pozbawione nudy plany treningowe. Które dzięki swojej różnorodności pozwalają dobrze wytrenować siłę, wytrzymałość, kondycję czy ogólna sprawność przeciętnego amatora tegoż to sportu.

Zapraszam do oglądnięcia filmiku motywacyjnego o tematyce CF, mojego autorstwa.


W najbliższym czasie powstaną jeszcze trzy części, będące kontynuacją tego artykułu. Do których linki pojawią się poniżej: 
0 komentarze:

Prześlij komentarz