2014/05/31

Los Angeles- potężna aglomeracja.


Los Angeles


Druga co do wielkości aglomeracja w USA, z ponad 15 milionową ludnością. Światowa stolica rozrywki, cały rok skąpana w blasku słońca. I mimo, że jest tam bardzo duża przestępczość, to i tak turyści braną do niej drzwiami i oknami. A co ich tak tam przyciąga?

Na pewno gwiazdy. A jak gwiazdy to Hoolywood. Kto by nie chciał przejść się słynna Aleją Gwiazd, która została nawet, wpisana na listę zabytków L.A. Dodatkowo, po drodze znajduję się Teatr Chiński przed, którym znajdują się odciski dłoni i stóp, znanych na całym świecie osób.

Hoolywood

Aleja Gwiazd L.A.

Arnold Schwarzenegger

Hoolywood TowerBeverly Hills, jedno z najekskluzywniejszych miast w Stanach. Zamieszkiwane głównie przez bardzo bogatych ludzi. Znajduję się tutaj m. in. słynna ulica Rodeo Drive, gdzie swe sklepy mają najlepsze i najdroższe firmy odzieżowe (i nie tylko) na świecie.

Rodeo Drive
Rodeo Drive 

Beverly Hills


Osoby preferujące odpoczynek na leżaku, też nie mogą narzekać. Długie i szerokie plaże, tętniące życiem cały rok to domena dzielnicy Venice i miasta Santa Monica. Venice słynie również z nadmorskiego bulwaru ciągnącego się wzdłuż oceanu, który przemierzany jest codziennie przez setki ludzi na rowerach, rolka  i deskorolkach. Znajduję się tutaj również najsłynniejsza na świecie siłownia pod gołym niebem, -Muscle Beach. Natomiast Santa Monica, to miasto żyjące nocą. Za sprawą wielu lokali i klubów. Jej największą atrakcją jest molo z diabelskim młynem.

Venice plaża

VeniceSanta Monica


Jedną z większych atrakcji turystyczny w Los Angeles jest Obserwatorium Griffith, z którego rozpościera się widok na cała aglomerację.

GriffithNa koniec jeszcze tylko Echo Park znajdujący się w centrum miasta i kilka ogólnych zdjęć L.A.

Echo Park


Wszystkie zdjęcia załączone w tym poście zostały pobrane z internetu.


4 komentarze:

 1. Po mimo tego, że z internetu to zdjęcia są ładne. Przypomina mi się trochę Toronto, które też jak najbardziej jest aglomeracją.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ze zdjęciami jest różnie. Czasami nie oddają, całego piękną, a czasami oddają go aż za dużo;) Jak jest naprawdę? Najlepiej samemu sprawdzić;)

   Usuń
 2. Ehhh. A w Polsce zimno i deszcz! Chcę tam być! Teraz!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ;) No niestety, nie rozpieszcza nas pogoda w tej Polsce;/

   Usuń