2014/05/19

Retro, Oldschool, Vintage

Czyli po prostu powrót do przeszłości. 


Retro, Oldschool, Vintage


Jak każdemu wiadomo, już od kilku lat do mody z powodzeniem wchodzą ciuchy stylizowane na lata, które już dawno temu minęły. Ludzie tak bardzo tęsknią, za tymi czasami, że coraz to nowsze branże wprowadzają do sprzedaży swoje produkty własnie w tej stylistyce. Powstają firmy przerabiające nowe przedmioty tak, aby wyglądały na mocno zużyte. Bądź zwyczajnie coraz więcej ludzi zajmuję się odnawianiem starych rzeczy, często, jakby mogło się wydawać, nienadających się już do niczego.

W poście tym chciałbym pokazać kilka zdjęć z lat współczesnych stylistyką nawiązujących do przeszłości. Czyli to co ludzie potrafią odnowić lub stworzyć od podstaw, aby cofnąć się w czasie. 

Aranżacje wnętrz
złoty pokój

oldschool room

 
Drugie życie starych przedmiotów


stara maszyna do szycia


Motoryzacja i elektronika
Mustang

Vespa

stare radio

stary aparat
Dziękuję za uwagę.
Wszystkie zdjęcia załączone w tym poście zostały pobrane z internetu.
2 komentarze:

  1. Uwielbiam takie klimaty retro. Ciekawa jestem jak bardzo cofniemy się jeszcze w czasie jeśli chodzi o stylistykę wnętrz czy też modę, czy kiedyś wrócimy jeszcze na większą skalę do starych kanonów piękna. Pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Aktualnie retro jest wszędzie. Czy to wnętrza, motoryzacja, moda, więc ciężko mi sobie wyobrazić jeszcze większą skale;p. Ale faktycznie ludzie w tamtych czasach mieli bardzo dobry gust i teraz jest to doceniane;)

      Usuń