2014/05/14

Śniadanie, najważniejszy posiłek dnia

śniadanie

Śniadanie w takiej scenerii, to coś pięknego. Ale co do samego jedzenia. Dla wielu osób od zawsze najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia był i jest obiad. No bo cóż może bardziej zasilić nas energią jak schabowy i ziemniaki? Np. golonka, ale oczywiście nie o tym będzie ten post.

W nocy, gdy śpimy nasz organizm regeneruję się po ciężkim dniu na co potrzebuję dużo energii. Związku z czym, rano, gdy się budzimy powinniśmy uzupełnić nasze baterie sporą porcją kalorii. Dlatego tak ważne jest zjedzenie śniadania. Co więcej, wiele osób o tym nie wie, że posiłek ten powinien być największym w ciągu całego dnia. Powinien zawierać nawet do 30% naszego całkowitego zapotrzebowania kalorycznego. Taka porcja jedzenia da nam siłę i energie na przetrwanie z łatwością, pracowitego i ciężkiego dnia.
Jak powinien wyglądać taki posiłek? Przede wszystkim powinien być zdrowy. Do picia sok owocowy, oczywiście najlepiej własnej roboty, świeżo wyciśnięty. A do jedzenia, cóż, ja jem głównie płatki owsiane już od kilku lat, co jakiś czas je modyfikuję, dodając orzechy, rodzynki, wiórki kokosowe, świeże owoce, itd. Co jeszcze do płatków, albo zamiast ich, bo jak wiadomo, smak owsianki jest trochę mdły i nie każdy go toleruję. Pieczywo pełnoziarniste np. graham, chleb orkiszowy, albo razowy. Do tego ser biały, wędlina bądź dżem i miód. Dobrym rozwiązaniem jest też jajecznica. Na pewno nie powinniśmy zapominać o warzywach: pomidor, ogórek, papryka czy kiełki. Na koniec obowiązkowo dodajemy również jakiś owoc, bogaty w potas banan, albo może nasączona witaminami pomarańcza, może być też nasze Polskie jabłko, obowiązkowo nieobrane, ze skórką bogatą w błonnik i przeciwutleniacze.

A co jeść przed i po treningu? Sprawdź na laurakaminska.pl


0 komentarze:

Prześlij komentarz