2014/06/25

Co warto zobaczyć w Krakowie?


Było coś o Wrocławiu, było też o Gdańsku, nawet dwa razy (raz i dwa) Tym razem będzie stolica innego województwa. Oczywiście jak w tytule mowa o Krakowie. Jedno z najstarszych miast w Polsce, które pod względem zabytków przebija wszystkie inne miasta w naszym kraju. Jeśli lubisz zwiedzać, poznawać historię różnych miejsc, budynków czy przedmiotów, to na pewno nudzić się nie będziesz. A najfajniejsze w tym wszystkim jest to, że najciekawsze miejsca do zobaczenia znajdują się w ścisłym centrum miasta. Jest to naprawdę bardzo komfortowe, bo nie trzeba tułać się komunikacją miejską, bądź autem szukać miejsc parkingowych. 

Po tym krótkim wstępie czas na zdjęcia. Na pierwszy rzut Dworzec Główny. Muszę przyznać za bardzo ładny, wszystko ładnie skomunikowane. Tak więc duży +.

Kraków Główny
Od razu po wyjściu z dworca trafiamy na Planty. I znowu plus, bardzo mądrze ktoś te kilkaset lat temu to wymyślił, aby stworzyć park dookoła Starego Miasta... ;)

Planty

Stare Miasto, co tutaj dużo mówić. Zachwyca tak samo latem jak i zimą. Kościół Mariacki, Sukiennice, Wieża Ratuszowa, cały Rynek zapiera dech w piersiach.

Kościół Mariacki

Sukiennice Krakowskie

Kraków nocą
Na koniec jeszcze jeden punkt obowiązkowy każdego zwiedzającego, -Wawel. Bardziej znanego zamku w Polsce nie ma, więc też daruję sobie jakiekolwiek opisywanie go. Na koniec powiem tylko tyle, Kraków -polecam.

Kraków

dzwonSmok Wawelski

Wawel
0 komentarze:

Prześlij komentarz