2014/06/05

Czas na CrossFit?! cz.4


To już ostatnia część z serii "Czas na CrossFit?!". Dzisiaj chciałbym napisać parę słów o największej imprezie CF na świecie...

CrossFit Games


Uczestnicy tych, że zawodów walczą o tytuł "Najsilniejszego człowieka na Ziemi". Z tym, że w przeciwieństwie do StrongMan'ów zawody nie polegają na podnoszeniu jak najcięższych sztang, kul i bóg wie czego jeszcze. Tylko skonstruowane są tak, aby sprawdzić sprawność, szybkość, wytrzymałość fizyczną i psychiczną potencjalnego zawodnika.

Impreza podzielona jest na trzy etapy. The Open, Regionals i The Games:

The Open

W tym etapie może wziąć udział każdy. Wszyscy na świecie mają to samo zadanie do wykonania. Czyli, osiągniecie jak najlepszych wyników w pięciu konkurencjach, w czasie pięciu tygodni. Swoje dokonania należy udokumentować nagraniem wideo, które udostępniamy w sieci przed końcem każdego tygodnia. "W zeszłym roku w konkurencji Open rywalizowało 140 tys. sportowców."


Regionals

Najlepsi sportowcy z etapu The Open przydzielani są do powyższych regionów. Tutaj już zaczyna się prawdziwa międzynarodowa rywalizacja. 48 mężczyzn i 48 kobiet rywalizuję między sobą na jednych zawodach, gdzie najlepsi uzyskają przepustkę do ostatniego finałowego etapu The Games.


The Games

Finał CrossFit Games odbywa się zawsze w Californii. Bierze w nim udział około 100 najlepszych zawodników ze wcześniejszych etapów. Z każdym rokiem wymyślane są dodatkowo nowe konkurencję, mające na celu zaskoczyć sportowców. Sprawdzić ich wytrzymałość, siłę, itd pod względem zadania do którego nie mieli okazji się przygotować. 


Zapraszam do sprawdzenia:
-części 1 (ogólnie o CF), 
-części 2 (przykładowe ćw.) ,
-części 3 (przykładowe plany treningowe)


0 komentarze:

Prześlij komentarz