2014/06/15

Mistrzostwa Polski w Kettlebell Bolt

kettlebell


Odważniki kettlebell z roku na rok zyskują coraz to większą popularność. Jeszcze jakiś czas temu mało kto o nich słyszał choć ich historia sięga XVIII wieku. Ja sam dawno temu miałem jeden taki odważnik w swojej piwnicznej siłowni, ale raczej z niego nie korzystałem, ta jak i moi koledzy. Powód zapewne jest taki, że nie wiedzieliśmy za bardzo jak tym ćwiczyć. 

Dzisiaj takie czajniki możemy spotkać na wielu siłowniach. W dużej mierze przyczynił się do tego coraz to popularniejszy CrossFit, w którym, taki rodzaj sprzętu jest ważnym elementem planu treningowego. Natomiast mało ludzi o tym wie, że trening z kettlebell to osobna dyscyplina sportowa. W Polsce nadal mało popularna, ale myślę, że z czasem pasjonatów tego sportu będzie przybywać. Dowodem czego były zorganizowane dzisiaj w Gdańsku, I Mistrzostwa Polski w Kettlebell Bolt. 

Jako kibic, miałem okazję dzisiaj w nich uczestniczyć. I cóż mogę powiedzieć. Bardzo duża liczba zawodników (w związku z czym zapisy zostały wstrzymane już 2 tyg. przed zawodami). Spora ilość kibiców, wspaniała atmosfera, zacięta walka -szczególnie między trzema najlepszymi zawodniczkami w Polsce. Pokrótce to by było na tyle. Poniżej kilka zdjęć z imprezy.
0 komentarze:

Prześlij komentarz