2014/07/18

Przeszklone pomieszczenia, wnętrza pełne życia

przeszklone pomieszczenie


Mieszkania usytuowane w atrakcyjnych miejscach, z ciekawym widokiem za oknem, tylko w ten "przeszklony" sposób oddadzą klimat otoczenia, w którym się znajdują...Żadna najlepsza farba, fototapeta, najżywsze dodatki i Bóg wie co jeszcze, nie utworzą w mieszkaniu klimatu, takiego jaki oddaje przeszklone pomieszczenie. Oczywiście nie mam na myśli starej, patologicznej kamienicy, nigdy nie remontowanej, gdzie na chodniku walają się śmieci i potłuczone szkło. Ale też nie mówię o apartamencie na 40 piętrze w centrum dużego miasta, czy o willi oddalonej zaledwie o 10 m od plaży w nadmorskiej mieścinie. Raczej chodzi mi o coś bardziej przyziemnego, takiego jak widok na ładny ogród , las czy jezioro.
Łatwy dostęp do dużej ilości światła zdecydowanie dobrze wpływa na nasze samopoczucie. Ale taka duża ilość szyb ma również swoje złe strony. Szybkie i mocne nagrzewanie się pomieszczenia w lato. Bądź łatwe wychładzanie się w zimę. Oczywiście posiadając bardzo dobrą klimatyzację i nie mniej dobre ogrzewanie, można z łatwością wyeliminować te minusy, w związku z czym pozostaną tylko i wyłącznie plusy;) Dzięki, którym nawet w najzimniejszy dzień w roku, jest możliwość delektowania się przyrodą (w przypadku np. widoku na las) siedząc w ciepłym fotelu.A jak Tobie podoba się tego typu połączenie domu z "podwórkiem"? 


new york


Wszystkie zdjęcia załączone w tym poście zostały pobrane z internetu.


4 komentarze:

 1. Zapomniałaś o minusie mycia tych okien :) Ale baaaaardzo mi się podoba! Moje marzenie! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. ha! Faktycznie! No dobra to jeden minus:p ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękne wnętrza, ale tych okien rzeczywiście nie chciałabym myć :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam jak w mieszkaniu jest dużo światła. I właśnie zawsze podobały mi się takie duże okna na całą ścianę. Choć ciężko trafić na mieszkanie z takimi oknami właśnie. Ja sama niedawno kupiłam swoje nowe mieszkanie z tej oferty: Wrocław mieszkania sprzedaż. Co prawda nie mają takich okien, ale pod innymi względami wszystko jest wręcz idealnie:)

  OdpowiedzUsuń