2014/07/27

Red Bull Air Race Gdynia, niesamowite widowisko

Kilka miesięcy temu w tym poście KLIK, zapowiadałem imprezę, która właśnie dobiegła końca. Pisałem wtedy, że będzie to jedno z największych wydarzeń sportowych organizowanych w tym roku w Polsce. Dzisiaj mogę śmiało powiedzieć, że pod względem frekwencji, moja zapowiedź spełniła się w stu procentach. Jeszcze nigdy w życiu nie widziałem tyle ludzi w jednym miejscu! Coś niesamowitego. Poniższe zdjęcie przedstawia na moje oko jakąś 1/4, wszystkich zebranych na niedzielnym Air Race.

Red Bull Air Race Gdynia


Cały Bulwar Nadmorski, plaża miejska zapełniona była ludźmi po brzegi. Mimo to przez całą imprezę można było całkiem swobodnie się przespacerować, pomijając główne miejsca, gdzie faktycznie był spory tłok.Miłym zaskoczeniem było to, że tor z pylonów został ulokowany całkiem blisko plaży dzięki czemu widok na ścigające się samoloty był bardzo dobry. Do tego na całej długości Bulwaru porozkładane były telebimy i nagłośnienie, dzięki czemu można było obserwować zmagania pilotów jeszcze dokładniej. A komentator wydarzenia, bardzo fajnie podwyższał napięcie i dostarczał przy okazji masę różnych ciekawostek na temat tego sportu.
Co do samych wyścigów, bardzo widowiskowe i emocjonujące show. Poza tym organizator zapewnił jeszcze inne atrakcję takie jak np. pokaż akrobacyjny myśliwców, czy przelot nad plaża Dreamlinera, który tylko mi śmignął gdy już docierałem na miejsce, w związku z czym nie mam go utrwalonego w żaden sposób...

Gratulację dla zwycięscy, austryjaka Hannes'a Arch'a Man nadzieje, że ta impreza jeszcze wróci do Gdyni i będę miał okazję zobaczyć ją ponowie, tymczasem zdrówko;) 
zdrówko


0 komentarze:

Prześlij komentarz