2014/08/16

Loft, piękne mieszkania w starych fakbrykach

loft, mieszkania w fakbrykach

Lofty, czyli mieszkania powstałe w starych fabrykach i magazynach. Na zachodzie modne od dawana, w Polsce ten trend dopiero się rozwija.
Charakterystyczne, przestrzenne pomieszczenia. Błyszczące się aluminiowe rury pod sufitem, duże okna, często fabryczne oświetlenie. Ściany, jeśli malowane to zazwyczaj w zimnych barwach, zaś te nie malowane to głownie surowy beton i cegły. Wystrój raczej prosty, to wszystko składa się na typowy loft.Ze względu na duże powierzchnie wymagają sporego wkładu pracy do uzyskania dobrego efektu loftu. Ale ze względu na minimalistyczny styl, procentuje to mniejszymi potrzebami np. remontowymi w przyszłości. Zachęcać może cena, bo w przeliczeniu złotego na metr kwadratowy, jest to kwota mniejsza niż w mieszaniu na nowym osiedlu w stanie deweloperskim. Ceny oczywiście zależą od wielu czynników, wielkości miasta czy jego bliskość do centrum. Dlatego tematu kosztów niech zostanie "zagadką". Poniżej jeszcze kilka ciekawych wnętrze w tym stylu...


Wszystkie zdjęcia załączone w tym poście zostały pobrane z internetu.4 komentarze:

 1. Zawsze mi się marzyło takie mieszkanie w lofcie. Ale wyszło inaczej. Niedawno kupiłam mieszkanie tutaj http://pcg.pl/mieszkania-wroclaw/soltysowice-nova-soltysowicka/, ale wcale się tym nie martwię. Zamierzam urządzając je trochę zaczerpnąć własnie z takiego stylu loftów i urządzić taką przestrzeń po prostu w bloku:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jestem zachwycona tą wysokością, ciekawe tylko jak to ogrzać zimą :D ale wielka kanapa, wygodny dywan z https://sklepsindbad.pl/promocje/ i tyle przestrzeni i mi nic więcej nie byłoby potrzebne. Aż zaczęłam się zastanawiać czy nie ma tu gdzieś starej fabryki do kupienia :D Nie spotyka się przecież takich mieszkań.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo interesujące. Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Faktycznie takie mieszkania jak najbardziej mogą się podobać i ja jestem zdania, że mogłabym w takim mieszkać. Myślę, że są to tzw. luksusowe mieszkania https://www.eurostyl.com.pl/blog/zakup-nieruchomosci-luksusowych-czym-charakteryzuja-sie-luksusowe-mieszkania-inwestycyjne i czasami warto wiedzieć czym one się charakteryzują. Tym bardziej, że wiele osób również je kupuje.

  OdpowiedzUsuń