2014/09/15

Dziennik Treningowy, czas wejść na wyższe obroty! +Zlot zabytkowych aut.

dziennik treningowy

Czas wypełnić założenia dziennika treningowego i wejść na wyższe obroty...


Drugi tydzień z nowym planem treningowym już dużo intensywniejszy w porównaniu do pierwszego, który był raczej rozgrzewką. Progresja ciężaru wykonana wg. założenia. We wszystkich wykonanych ćwiczeniach w tym tygodniu dodałem po kilka powtórzeń bądź kg. 

Dodatkowo w sobotę po treningu pleców postawiłem sobie nowy cel treningowy, jakim jest wykonanie ostatniej serii w Martwym Ciągu z ciężarem 180 kg. 

Skąd ten cel i dlaczego akurat taka liczba?
Martwy ciąg to ćwiczenie trochę przeze mnie zapomniane. Ostatni raz regularnie wykonywałem je 2 lata temu. Dlatego nie miałem zielonego pojęcia jakich ciezarów mam teraz użyć. Ostatecznie obciążenie w 4 seriach (pierwsza rozgrzewkowa) dobrałem w ten sposób:

20 kg x 20
60 kg x 12
90 kg x 10
130 kg x 6

I muszę przyznać, że byłem zadowolony z treningu z takim ciężarem. Ale wg założeń nowego planu treningowego czyli progresji. W drugim tygodniu obciążenie musiało wzrosnąć i ostatecznie wyglądało w ten sposób:

20 kg x 20
65 kg x 12
100 kg x 10
140 kg x 6

A więc ciężar wzrósł, ale ja jakoś specjalnie tego nie odczułem. I właśnie dlatego postanowiłem, że z każdym tygodniem w ostatniej serii będę dorzucał 10 kg. W związku z tym, że do końca aktualnego programu ćwiczeń zostało 4 tygodnie, stąd wzięła się liczba -180. Dodatkowo motywuje mnie jeszcze taki fakt, że 180 kg x 6 w ostatniej serii to mój rekord życiowy sprzed około 4 lat. Czas do niego powrócić, a później oczywiście go jeszcze pobić:)


W tym tygodnia na Instagramie m.in. aktualna forma. Nie jest źle, będzie lepiej!
aktualna forma

forma instagram


Na koniec jeszcze niedzielny wypad rowerowy do Sopotu, a tam... Zlot zabytkowych aut, poniżej krótka relacja zdjęciowa.
Cadillac

LincolnMercedes

Volkswagen

Warszawa

Mercedes

Rolls Royce

Corvette
"Pracuj ciężko, a zyskasz wszystko, czego pragniesz!"0 komentarze:

Prześlij komentarz