2014/12/26

Hobbit: Bitwa Pięciu Armii


Nigdy nie przepadałem za filmami z królami i rycerzami, gdzie panuję średniowieczny, bądź starożytny klimat. Takie filmy jak "Troja" czy "Gladiator" nie zrobiły na mnie aż tak dużego wrażenia, a "300" nawet nigdy nie widziałem, bo nie chciałem.

Natomiast bardzo dobrze pamiętam jak w telewizji reklamował się "Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia", Sam zwiastun robił duże wrażenia, a co dopiero film. Zachwycało wszystko, opisana historia, zdjęcia, realistyczna grafika i muzyka. Na szczęście Peter Jackson nie spoczął na laurach i wraz z kolejnymi dwiema częściami stworzył świetną trylogie. 

Gdy w tv reklamowała się pierwsza część "Hobbita" cieszyłem się, że znowu przeniosę się w ten fantastyczny świat Tolkiena. Lecz niestety film nie zrobił na mnie tak dużego wrażenia jak "Władca Pierścieni".  Pamiętam jak w internecie było dużo komentarzy krytykujących rozbicie "Hobbita" na trzy części, wtedy jeszcze bym się pod tym podpisał, ale nie dziś. "Niezwykła podróż"nie była aż taka niezwykła, raczej lekko nudnawa. W "Pustkowiu Smauga" zaczęło się coś dziać ale dopiero od połowy filmu, ale już bardzo dobre zakończenie wywołało apetyt na ostatnią część. I wczoraj przyszedł na nią czas.

"Bitwa pięciu armii" może nie tak spektakularna jak "Powrót Króla", ale mimo wszystko bardzo dobra. Od początku w filmie sporo się dzieje, co ciekawe ciągnie się to do samego końca, dzięki czemu czas spęczony w kinowym fotelu w ogóle się nie dłuży.  Dużym plusem na pewno jest też grafika, która wprowadza nas (również dzięki 3D) w bardzo realistyczny świat, w tej fantastycznej krainie. Jak już wspomniałem wcześniej, ostateczne starcie nie było aż tak efektowne, lecz w stu procentach ugasiło pragnienie widowiskowych scen na jakie liczyłem. Minusem i to dość sporym była muzyka, Brak motywu przewodniego, budującego jeszcze większe napięcie. Szkoda, ale cóż.

Podsumowując. Film bardzo dobry (8/10), fanom Tolkiena bez dwóch zdań się spodoba. Innym z resztą pewnie też, ponieważ nie przynudza i dostarcza widzowi sporo dobrych emocji.


0 komentarze:

Prześlij komentarz