2015/01/12

Dlaczego warto zacząć, natychmiast? TOP 5

Dlaczego warto zacząć, natychmiast?

"W swoim życiu nigdy nie będziesz w momencie, w którym będzie akurat ten odpowiedni czas, by zrobić coś wielkiego. Jeśli czekasz na tą perfekcyjna chwilę, idealny czas. To on nigdy nie nadejdzie... Wiesz co musisz zrobić? Musisz STWORZYĆ ten idealny czas!"


Po jakie licho w ogóle trenujemy cokolwiek, jeśli nie jest to nasz zawód przynoszący chociażby korzyść w postaci pieniędzy? Dlaczego tak się męczymy, pocimy? Nie dość, że wstajemy wczesnym świtem poćwiczyć zamiast smacznie spać, to jeszcze marnujemy czas. A na koniec jeszcze wszystko nas boli.


Jak widać "siłownia" to spora liczba minusów. Dlaczego więc tak bardzo uwielbiamy tam chodzić? Z resztą nie tylko tam. Coraz częściej trenujemy przy każdej możliwej okazji, bez względu na miejsce w jakim się znajdujemy.

Powodów jest kilka i są bardzo proste. Ale za to mają taką moc, że równają z ziemią wszystkie możliwe minusy. A więc dlaczego warto zacząć, natychmiast?


1. Trening nas uszczęśliwia!
Uczycie jaki towarzyszy nam po ciężkim, dobrze wykonanym treningu jest niesamowite. Podnosi się nasza samoocena, rozluźniamy się, obniżamy poziom stresu, a to wszystko potęguję zalewająca nas fala hormonów szczęścia. 

2. "Możesz być kimkolwiek zechcesz, jeśli tylko o tym zadecydujesz".
Trening polega na osiąganiu celów mniejszych i większych. Ćwicząc na siłowni, trenujemy nie tylko mięśnie, ale także i psychikę, dążąc do różnych postanowień. A skoro osiągamy cele na siłowni to i w życiu też będziemy je osiągać, ponieważ właśnie w ten sposób kształtujemy swój umysł!

3. Trening pomaga w życiu.
Ćwicząc cokolwiek, wzmacniamy nasze ciało pod różnymi kątami. Stajemy się silniejsi, wytrzymalsi, zwinniejsi, zdrowsi itd. A to wszystko chcąc nie chcąc przekłada się na nasze codzienne życie, gdy musimy wnieść meble na czwarte piętro, albo odbyć całodzienną, pieszą wyprawę po górach.

4. Trening to wygląd.
Takie mamy czasy, że większość z nas ćwiczy dla wyglądu. Ale nawet jeśli mamy całkiem inne priorytety, to i tak poprawa wyglądu nastąpi czy tego chcemy czy nie. Przykładowa pani, która postawiła sobie za cel przebiegnięcie maratonu do końca roku, zaczyna ostro trenować. Zwiększa się jej wytrzymałość, ale wraz z tym jej nogi staj się zgrabniejsze i bardzie smukłe. Taki efekt uboczny...

5. Trenuj, bo możesz!
Możliwość doskonalenia siebie poprzez trening to dar. A niestety nie każdy taki dar posiada. Więc jeśli TY nie jesteś na nic chory, nie masz problemów z sercem, nie jesteś sparaliżowany od pasa w dół to, to jest właśnie największy powód, dlaczego warto zacząć, natychmiast!


5 komentarzy:

 1. Jeśli planujesz zacząć, to zacznij od razu. Najlepszy sposób.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jestem tego samego zdania, chcesz zacząć ćwiczyć, trenować to czemu nie od dziś :)

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie, bo jeśli naprawdę czegoś chcesz, to nie ma sensu zwlekać ;)

   Usuń
 3. A co powiesz o takim zawodzie - https://www.tarbonus.pl/produkt/uprawnienia-energetyczne-konsultacje-i-przygotowanie-do-egzaminu-w-grupie-1-2-i-3-na-stanowisku-dozoru-i-eksploatacji-z-egzaminem/ ? Kurs na uprawnienia energetyczne wydaje się dawać spore możliwości. Jak to wygląda z Waszej perspektywy?

  OdpowiedzUsuń