2015/02/24

Czego unikać podczas robienia przysiadów? TOP 6

przysiady

Bez robienia przysiadów, możesz zapomnieć dużych nogach w przypadku mężczyzn i o zgrabnych pośladkach w przypadku kobiet. Wszystkie inne ćwiczenia to tylko dodatek do przysiadów.Skoro przysiady są "królewskim" ćwiczeniem na dolne partie mięśniowe to warto sobie o nich co nieco powiedzieć. Co poprawić, czego unikać, jakich błędów się wystrzegać, aby efekty były jak najlepsze. 1. Przysiady na suwnicy Smith'a. 
Nigdy nie wykonuj przysiadów w ten sposób. Dlaczego? Ponieważ jest to siad mocno odbiegający od naturalnych wzorców ruchowy. Poza tym suwnica stabilizuje sztangę pozbawiając nas jednej z największych korzyści jakie daje nam wolny ciężar.


2. Podkładki pod piety.
Podkładki pod piety stosujemy u osób ze słabo rozciągniętymi ścięgnami Achillesa. Jeśli podczas siadu twoje piety naturalnie nie odrywają się od ziemi, to nie ma najmniejszego powodu by stosować jakiekolwiek podkładki. 


3. Używaj pośladków.
Pośladki to najsilniejsze mięśnie dolnej części ciała. I to one wykonują największą prace podczas pierwszej fazy podnoszenia ciężaru. Dlatego warto w tym momencie mocno spiąć pośladki, a na pewno zrobisz kilka powtórzeń więcej.


4. Stosuj różne rodzaje przysiadów.
Przysiad ze sztangą z przodu, ze sztangą na karku czy np. przysiad ze sztangą nad głową. A może przysiad na bosu lub piłce gimnastycznej. Możliwości jest dużo, przy każdej atakujemy mięśnie pod innym kątem. 

przysiady na piłce gimnastycznej


5. Pilnuj kolan.
Pamiętaj, żeby zawsze uginać kolana w tym samym kierunku co ustawienie stóp. "Zwijanie" się kolan do środka może spowodować uszkodzenie więzadeł. 


6. Przysiady lubią wszystko. 
Dokładnie, przysiady lubią być robione z dużym ciężarem, lubią być robione z dużą ilością powtórzeń w dużej ilości serii. Ciężka praca przy treningu nóg, tego nie da się uniknąć. 

5 komentarzy:

 1. ja bardzo lubię wykonywać przysiady:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardziej od przysiadów lubię chyba tylko martwy ciąg, dla mnie to absolutna podstawa treningu nóg

  OdpowiedzUsuń
 3. dobry przysiad to podstawa :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Widzę przysiady, trafiony temat;p ;))

  OdpowiedzUsuń
 5. Polecam się zainteresować tematem, bo mój znajomy musi mieć teraz wykonane coś takiego, jak artroskopia kolana w Krakowie , ponieważ źle wykonywał ćwiczenia, co dość szybko ukazało się, jako ból kolana. Ćwiczenia mają pomagać, a nie szkodzić.

  OdpowiedzUsuń