2015/03/10

Weekend pod znakiem Arnold Classic 2015


Arnold Classic to jedna z największych imprez sylwetkowych i siłowych na świecie, połączona z wielkimi targami jest odwiedzana przez całe masy ludzi każdego roku. Skupię się dzisiaj na trzech koronnych kategoriach i ich zwycięzcach na tegorocznym Arnold Classic. Mowa o kulturystyce, męskiej sylwetce i Fitness Bikini, w kategoriach Open. 

Kulturystyka Open, ta kategoria oczywiście przyciąga największą rzesze ludzi. Najwięksi i najpopularniejsi kulturyści walczyli o miano najlepszego. Wygrał Dexter Jackson. Czy słusznie, prawdopodobnie tak. A nawet jeśli nie to i tak wielkie gratulacje, bo Dexter to stary wyjadacz i to dosłownie, bo w tym roku stuknie mu już 46 lat! Taka forma w tym wieku, coś niesamowitego.

Dexter JacksonMęska sylwetka, czyli Men's Physique to aktualnie jedna z najpopularniejszych kategorii sylwetkowych na świecie. W Polsce ten poziom również staje się wysoki co zaobserwowałem w zeszłym tygodniu na Debiutach Kulturystycznych. Jeśli chodzi o Arnold Classic to wygrał mój faworyt, Sadik Hadzovic. Obserwuje go na FB i Instagramie już od kilku miesięcy, wiedziałem zdjęcia jakie wrzucał na tydzień przed AC i było naprawdę grubo.

SadikHadzovicFitness Bikini, a dokładnie Bikini International to zdecydowanie najchętniej oglądana kategoria przez panie i panów z resztą też. Nie ma się co dziwić, dziewczyny ciężko pracują, aby ich ciała były smukłe i wyglądały jak najlepiej, a przy okazji, żeby poziom umięśnienia nie był zbyt duży. W tym roku i również w poprzednim, AC wygrała Ashley Kaltwasser.

Ashley KaltwasserTegoroczne Arnold Classic było również historyczne dla Polski. Pierwszy raz na podium stanęli nasi reprezentanci. Trzecie miejsce w zawodach siłaczy zdobył Mateusz Kieliszowski i również trzecie miejsce, tym razem w zawodach siłaczek, zdobyła Sylwia Reichel-Wilczewska. 

zdjęcia, www.musculardevelopment.com

0 komentarze:

Prześlij komentarz