2015/06/22

Jurassic World, czy warto odwiedzić kino?

Jurassic World, czy warto odwiedzić kino?

Dobry film to pojęcie względne, wszystko za sprawą gustów, o których bądź co bądź się nie dyskutuje. Czy Jurassic World jest dobrym filmem? To zależy czego potencjalny widz szukał w kinie...Osobiście najbardziej lubię filmy oparte na prawdziwych historiach, myśl o tym, że coś zdarzyło się naprawdę zawsze dodaje jakiś punkt do oceny końcowej filmu. Jeśli chodzi o Jurassic World, to z góry powinniśmy założyć, że odwiedzamy kino w poszukiwaniu rozrywki, a takie absurdalne sceny jak ucieczka przed dinozaurem w szpilkach, czy gra aktorska raczej nie powinny zwracać naszej uwagi. 

A więc rozrywka, główne założenie filmu, czy zostało spełnione? Uważam, że tak, film od początku do końca trzyma w napięciu. Cały czas coś się dzieje, dzięki czemu nasze oczy wlepione są w ekran całe dwie godziny, bez żadnych przerw. Reżyser całkiem sprawnie zadbało o to, abyśmy się nie nudzili. Kolejny plus to grafika. I chodź w dzisiejszych czasach, gdzie technika jest na takim, a nie innym poziomie, grafika nie powinna być niczym nadzwyczajnym. To jednak realistyczność robi wrażenie. Dinozaury, które gdzieś tam kiedyś faktycznie istniały, do tego krajobrazy i film po prostu musi się dobrze oglądać. Jeśli chodzi o fabułę, to raczej oklepana, chodź nie zabrakło elementów zaskoczenia. Pojawiły się zwroty akcji, również nie zabrakło wątków humorystycznych.


Podsumowując. Filmy pod względem rozrywki i akcji (której oczekiwałem) bardzo dobry, oceniam na 8/10. Kontynuacja widowiska sprzed lat trzyma poziom i myślę, że to wystarczający powód, aby oglądnąć tą produkcje. Polecam odwiedzić kino, w telewizorze już chyba nie zrobi takiego wrażenia;)

4 komentarze: