2015/07/23

Prostowanie ramienia w opadzie tułowia. Opis i sposób wykonania.

Prostowanie ramienia w opadzie tułowia. Opis i sposób wykonania.

Prostowanie ramienia w opadzie tułowia jest ćwiczeniem dość prostym. Ale nawet jak wykonujemy je poprawienie, nie zawsze wykorzystujemy jego cały potencjał. Jak to zmienić? Klika słów na ten temat poniżej.

Mój ulubiony trening to taki, w którym uwzględnione są tricepsy. Lubię je ćwiczyć, lubię pompę towarzyszącą mi po treningu i lubię ciężary jakich używam, bo ogólnie ręce mam dość silne. W związku z tym zdarza mi się testować różne ćwiczenia na tą partie mięśniową pod różnym kątem. Tak też było z prostowaniem ramienia w opadzie tułowia, z ang. Standing Bent Over One Arm Dumbbell.

Prostowanie ramienia w opadzie tułowia można wykonać na kilka różnych sposobów. Po pierwsze jednorącz lub oburącz. Druga kwestia to opad tułowia. Można wykonywać je siedząc, stojąc, opierając się na ławce lub opierając się właściwie o cokolwiek. Wysokość na jakiej będziemy utrzymywać łokieć też może być różna. A więc jak dobrać te wszystkie warianty, aby wykorzystać cały potencjał tego ćwiczenia? Wszystkiego dowiesz się dalej.


Sposób wykonania:
Po pierwsze ćwiczenia wykonujemy jednorącz, dzięki czemu całe skupienie ląduję na jednym mięśniu. Po drugie pozycja. Stajemy naprzeciwko dowolnego przedmiotu w lekkim rozkroku i opieramy na nim jedną rękę, która będzie stabilizować całą pozycje. Pochylamy się dość mocno, tułów pod kątem 10-20 stopni do poziomu podłogi. Aby utrzymać proste plecy, uginamy kolana. W wolną rękę chwytamy hantla i unosimy łokieć na wysokość nieco większą niż barki. W tym momencie możemy zacząć wykonywać ćwiczenie polegające na prostowaniu przedramienia. Jednocześnie pamiętamy, aby ramię cały czas było nieruchome. W chwili maksymalnego spięcia tricepsa przytrzymujemy na chwilę ruch, co jeszcze bardziej utrudni nam życie w pozytywnym tego słowa znaczeniu. 

4 komentarze:

  1. bardzo fajne cwiczenie !! dobra pompa !! polecam !

    OdpowiedzUsuń
  2. kiedyś wykonywałam je bardzo często, teraz rzadziej, ale i tak je lubię dalej! :P

    OdpowiedzUsuń
  3. Spróbuj zrobić serie łączoną tego ćwiczenia z unoszeniem hantla przed siebie w tej samej pozycji, "Rzadziej" zmienisz na "częściej" :p ;)

    OdpowiedzUsuń