2015/08/10

Przepis na śniadanie, owsianka na szybko.

Przepis na śniadanie, owsianka na szybko.

Prze­pis na śnia­da­nie, czyli owsianka na szybko w innej odmia­nie. Taka tro­chę zupa krem w słod­kiej wer­sji, któ­rej przy oka­zji nie bra­kuje wita­min napę­dza­ją­cych nas przez resztę dnia.

Nie prze­pa­dam za goto­wa­niem, dla­tego moim prio­ry­te­tem w kuchni zawsze był czas i pro­stota. Wcze­śniej jada­łem płatki owsiane z mle­kiem, które trzeba było zago­to­wać i jesz­cze pil­no­wać, aby przy­pad­kiem nie wyki­piało. Sta­now­czo za dużo pracy i czasu;)
Dzi­siej­szy prze­pis to mega pro­ste danie, które zachwyca sma­kiem, co jeśli cho­dzi o owsiankę chyba nie jest aż takie oczy­wi­ste. Śnia­da­nie w stu pro­cen­tach wegań­skie, choć takie być nie musi, kwe­stia doboru jed­nego ze skład­ni­ków.
Skład:
-100 g płat­ków owsia­nych bły­ska­wicz­ny­ch/gór­skich
-woda (gorąca)
-2 banany
-kiwi
-1/4 szklanki mleka ryżo­wego (wer­sja vege) lub zwy­kłego.
-płatki kokosa
-karob lub kakao
–łyżeczka nasion Chia
Pre­fe­ren­cyj­nie:
-borówki, maliny, tru­skawki
-orze­chy
War­tość odżyw­cza naszego dania wynie­sie 750 kalo­rii/ 160 g ww / 20 g b / 10 g t
Spo­sób przy­go­to­wa­nia owsianki już prost­szy być nie może. Płatki zale­wamy gorącą wodą ponad ich wyso­kość i zosta­wiamy pod przy­kry­ciem, aby zmię­kły i napęcz­niały. Opcja dla bar­dziej nie­cier­pli­wych prze­wi­duje zala­nie płat­ków zimną woda, ale trzeba się wtedy liczyć z posma­kiem mąki. Następ­nie doda­jemy dwa banany i kiwi. Zale­wamy to mle­kiem ryżo­wym, doda­jemy łyżkę karobu i łyżkę płat­ków kokosa. Całość blen­du­jemy na gładką masę i następnie prze­le­wamy do miski. Po wierz­chu posy­pu­jemy nasiona chia i doda­jemy już według wła­snych pre­fe­ren­cji dodatki. W moim przy­padku są to borówki i orze­chy. Tak jak już pisa­łem, mogą to być rów­nież maliny, tru­skawki, śliwki, wino­grono, wła­ści­wie czego dusza zapra­gnie. Smacz­nego!

6 komentarzy:

 1. owsianki jem prawie codziennie <3

  OdpowiedzUsuń
 2. Poznaj 101 metod, na uzyskanie świetnego ciała
  http://tiny.pl/gx54m

  OdpowiedzUsuń
 3. Owsiankę jej praktycznie codziennie. Ostatnio dodaję do niej zamiast mleka/jogurtu naturalnego maślankę, pychaa

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O maślance nie pomyślałem, ale przypuszczam, że w takiej wersji musiałbym danie doładować miodem;) Co w sumie nie jest złym pomysłem;p

   Usuń
 4. Jejku takiego połączenia nie mam jeszcze u siebie w katalogu! Ale znajdziesz u mnie też pare innych równie ciekawych obiecuje! Zapraszam :) http://zdrowie-nie-fraszka.blogspot.com/2015/07/sposob-na-owsianke.html

  OdpowiedzUsuń