2015/10/06

Hiszpania, poczuć jej klimat jeszcze raz.

Benidorm

Hisz­pa­nia i jej kli­mat to jest coś, czego warto doświad­czyć na wła­snej skó­rze. Ci ludzie, ten język, te widoki i tem­pe­ra­ment. Wszystko takie pełne życia i nie­po­wta­rzalne. Chcia­łoby się nie wra­cać...

Tego­roczny pobyt w Hisz­pa­nii był już moim pią­tym z kolei. Z czego pierw­sze trzy, nieco dłuż­sze, liczone w mie­sią­cach. Jest to kraj, do któ­rego chce się wra­cać. A miejsc do odwie­dze­nia jest tyle, że głowa mała.

W tym roku głów­nym Hisz­pań­skim celem była Bar­ce­lona, którą odwie­dza­łem prze­jaz­dem chyba ze cztery razy, lecz ni­gdy nie mia­łem oka­zji jej zwie­dzić. Marzenie w końcu się spełniło, a z cza­sem pla­no­wa­nia urlopu wycieczka uro­sła do rangi „objaz­dówki” i osta­tecz­nie wyglą­dała mniej wię­cej tak.

Wschodnia Hiszpania

Start w Bar­ce­lo­nie, następ­nie Peni­scola, Valen­cia, Calp i Beni­dorm. Póź­niej pobyt w oko­li­cach Mur­cji skąd doszły kolejne dwie wycieczki. Pierw­sza do Car­te­geny plus oko­lice, a druga do Tor­re­vieji. Ostat­nie dwa dni to powrót do Bar­ce­lony.
Ostatecznie około 1500 km przejechane w ciągu całego pobytu.

Dzi­siej­szy wpisz to krótka foto­re­la­cja z całej wyprawy. Nato­miast kolejne posty będą już bar­dziej szcze­gó­łowe i obszer­niej­sze w zdję­cia. Tymczasem...

Barcelona plaża

Barcelona -plaża /wczesny poranek


Barcelona kolejka na Montjuic

Barcelona -kolejka na Montjuic


Peniscola zamek

Peniscola -zamek


Valencia Miasteczko Sztuki

Valencia -Miasteczko Sztuki


Calp

Calp z widokiem na górę, która ostatecznie została zdobyta!


Benidorm plaża

Benidorm, (zdj. główne to również Benidorm). Osobny wpis (dotąd najpopularniejszy na blogu sprzed ponad roku) o Benidormie -TUTAJ


Cartagena teatr

Cartagena -Starożytny Teatr


Torrevieja

Torrevieja


Barcelona Park Guell

Na koniec pobytu ponownie Barcelona, a na zdjęciu Park GuellPiękna i słoneczna Hiszpania - w tym wpisie już kiedyś pisałem o miejscach, które miałem okazje odwiedzić. M. in. Alicante, Murcia, Abanilla i inne. 

4 komentarze:

  1. Zachęcam do odwiedzenia Gran Canarii. Napewno się nie zawiedziesz. Mieszkam tutaj od ok pół roku i cały czas mnie coś tutaj zadziwia :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Regularnie przeszukuje oferty tanich lotow. Przpyszczam, ze jak tylko trafi sie cos ciekawego ogolnie na Wyspy Kanaryjskie to raczej dlugo nie bede sie zastanawial :)

      Usuń