2015/11/12

7 filmów, które dają kopa!

7 filmów, które dają kopa!
W dzisiejszym wpisie chciałbym przestawić 7 filmów, które dają kopa motywacyjnego do treningu i życia. Jeśli jeszcze, któregoś nie widziałeś, czym prędzej nadrób zaległości!


Początkowo chciałem zebrać tu przynajmniej dwadzieścia różnych filmów. W trakcie poszukiwań powoli zaczęło do mnie dochodzić, że jest to jednak niemożliwe. Tych najlepszych filmów, które naprawdę dają kopa i jednocześnie w miarę możliwości trzymają się tematyki, jest właściwie niewiele. Zadanie okazało się trudniejsze, niż mogłoby się wydawać. Nie tak licznie, ale jednak, udało się!

7 filmów, które dają kopa!
(kolejność wg. daty produkcji)


1. Rocky (1976)
Rocky

Tego filmu chyba nie trzeba przedstawiać nikomu. Jeśli go nigdy nie widziałeś, prawdopodobnie jest z tobą coś nie tak!


2. Rocky IV (1985)
Rocky IV

Kontynuacje kinowych hitów zazwyczaj nie dorównują swoim poprzednikom. Dla mnie natomiast ta część Rocky'ego zawsze była tą najlepszą. Miło się patrzy jak komuchy dostają po dupie.


3. Forrest Gump (1994)
Forrest Gump

Dzięki wielu realnym wydarzeniom ukazanym w filmie ogląda się go tak, jakby faktycznie pokazywał prawdziwą historie... Historie człowieka z autyzmem, który "podbija świat".


4. Trener (2005)
Trener

Film na faktach, w którym szkolna drużyna koszykarska, dzięki nowemu trenerowi zaczyna odnosić sukcesy mimo trudnych początków.


5. W pogoni za szczęściem (2006)
W pogoni za szczęściem

Tutaj wątków sportowych praktycznie nie ma. W zamian dostajemy dawkę motywacji do życia, osiągania celów i spełniania marzeń. 


6. Wielki Mike (2009)
Wielki Mike

Kolejny film opowiadający prawdziwą historie chłopaka, który dzięki "odrobinie szczęścia" zostaje gwiazdą NFL (National Football League). 


7. Wysoka fala (2012)
Wysoka fala

Rewelacyjny film o surferze, którego marzeniem jest "ślizgać" się po największych falach. Film jest na tyle zaskakujący, że polecam nie czytać jakichkolwiek recenzji na jego temat! Ani oczywiście na temat surfera, o którym jest ten film (celowo nie podam jego nazwiska).

0 komentarze:

Prześlij komentarz